Nowości z php.internals – co poszło nie tak z Unikodem w PHP

Przy okazji różnych dziwnych spraw, Ferenc Kovacs wrzucił fajną prezentację odnośnie historii Unikodu w PHP i problemach z jego implementacją dla PHP 6. Ciekawa rzecz do obejrzenia:

http://www.slideshare.net/andreizm/the-good-the-bad-and-the-ugly-what-happened-to-unicode-and-php-6

  1. Szkoda, że Unicode umarło śmiercią naturalną – nie liczyłbym na jakiś większy progres w najbliższym czasie. Czy rozszerzenie mbstring dalej będzie jedyną możliwością uzyskania „true Unicode”.

  2. Najwyraźniej tylko to nam zostaje. No ale może ktoś się zlituje i coś ruszy. Swoją drogą, szkoda, że nad PHP nie ma takiego ciała jak Python Software Foundation nad Pythonem. Wtedy ktoś by mógł opłacić programistów do wdrożenia takiego nudnego acz potrzebnego ficzera :>

  3. Oj, źle napisałem – miało być s/czy/czyli/ – to było stwierdzenie, a nie pytanie. ;] Aczkolwiek faktycznie, zgadzam się z Tobą, szkoda, że jest to inicjatywa wspierana wyłącznie przez społeczność.

  4. Zyx pisze:

    Jest to bardzo dobra ilustracja pewnych zagadnień z dziedziny prowadzenia projektów oraz samego projektowania. Nawet bardzo dobra idea może być rozbita przez zwykłe problemy organizacyjne i zbyt małą liczbę ludzi, którzy wystarczająco dobrze ogarniają dany temat. Nie ma co narzekać na twórców, że to zarzucili, bo żądanie nic nie kosztuje, natomiast faktyczne zrobienie – i owszem.

  1. There are no trackbacks for this post yet.

Leave a Reply

Informuj mnie o odpowiedziach poprzez e-mail. Możesz również subskrybować wpis bez zostawiania komentarza.