Nowości z php.internals – php 5.4 alpha 2

Kilka dni temu – 14 lipca, światło dzienne ujrzała nowa odsłona PHP 5.4 – alpha 2. Można ją ściągnąć z http://downloads.php.net/stas/ w wersji “czystej” oraz z http://windows.php.net/qa/ jako binarny plik dla Windows. Kolejna alpha przewidziana jest za 3 lub 4 tygodnie, teoretycznie powinna się pojawić 4-tego sierpnia. Najważniejsze nowości jakie przyniosła ta wersja to przede wszystkim:

O innych nowościach i zmianach możecie przeczytać w logu.

  1. thek says:

    W zasadzie ciężko powiedzieć, by poza wspomnianymi rzeczami było coś wartego uwagi… Głównie drobne usprawnienia. W niewielkiej nawet ilości patrząc na to co i ile wprowadzała alpha 1. Ciężko by tu o czymkolwiek poza wspomnianymi rzeczami rozmawiać. Trochę zmian w SAPI i w zasadzie poza tym niewiele więcej.

  2. Generalnie taki jest nowy cykl wydawniczy, że nieważne co by było do wrzucenia to bierze się gotowe i zaakceptowane ficzery i wypuszcza release w stałym czasie. Nieukończone ficzery trafiają do kolejnego wydania i tak aż do bety/rc gdzie już tylko poprawki błędów lądują. Dzięki temu mamy szybszy rozwój.

  3. thek says:

    Poniekąd dobrze.. Dyskusje szersze na temat konkretnych zmian i funkcjonalności moga być omawiane na postawie już działającego kodu, a nie dopiero gdzieś w okolicach bety gdy się całość do kupy zbierze i hurtem wrzuca. Dzięki temu nietrafione pomysły do czasu mogą być usunięte z koljną wersją alfa, a nie że będą wisieć w projekcie aż do wydania rc lub wersji stable.

  1. There are no trackbacks for this post yet.

Leave a Reply

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.